התקשרו: 052-8973306

רמקול מוגבר, מיקסר ומה שביניהם

מיקסר – רמקול מוגבר –  ומה שביניהם, בדף זה הכנו לכם תקציר ממונחי היסוד של עולם השכרת הקריוקי וההגברה, אם עדיין יש משהו שלא הבנתם, עדיף שתקחו כמה דקות ותעברו על המאמר הזה.

ייתכן ולאחר שיטוט קצר באתרנו בפרט וברשת בכלל הלכתם קצת לאיבוד בין כל המונחים, לכן הכנו את המאמר הזה כדי לעשות קצת סדר בבלאגן שנוצר, המונחים שכאן הם מונחים מעולם ההגברה והקריוקי שאולי יעזרו לכם להבין מעט יותר.

רמקול מוגבר – עד לא מזמן היה נהוג לחבר רמקול למגבר חיצוני, עם התקדמות הטכנולוגיה המגברים הלכו והתכווצו עד כדי מצב שניתן לשים מגבר דיגטלי בתוך הרמקול עצמו, מכאן נולדו להם הרמקולים המוגברים, חזקים, ניידים, ואין כבר צורך בקופסה הגדולה הזאת שתמיד הייתה תקועה לנו באמצע. כל רמקול בד"כ יגיע עם חצובה, כלומר מין סטנד עם 3 רגליים על מנת להעמיד את הרמקול עליו בגובה הרצוי, רמקול מוגבר הוא הרמקול האולטימטיבי בשביל קריוקי.

 מיקסר – אז מה זה בעצם מיקסר? מיקסר זו ה"קופסא" הזאת עם הכפתורים, אומנם זה נראה מסובך, והרבה כפתורים אבל אין הדבר כזה, המיקסר הוא רק "מתווך", תפקידו הוא בעצם לקבל את הצלילים היוצאים מהמיקרופונים/מחשב/נגן/גיטרה וכו', להוסיף להם אפקט נבחר ולהעביר אותם אל הרמקולים, ככה שהוא בעצם מתווך בין הצליל הנכנס לצליל היוצא. לכל מיקסר יש מס' ערוצים, כאשר לכל ערוץ ניתן לחבר משהו אחר, ישנם ערוצי מיקרופון שהם מיועדים למיקרופון בלבד, וערוצי אודיו, שהם מתאימים לחיבור של מחשב נייד/נגן/מיקסר וכו'. לדוג' מיקסר 6 ערוצים יהיה בעל 2 ערוצי מיקרופון ו 4 ערוצי אודיו, ככה שתוכלו גם לחבר מחשב, גם גיטרה, גם תופים וגם גיטרה באס, כל כלי לערוץ נפרד.

 מקרן- אין יותר מדי מה להרחיב על מקרן, אין מי שלא יודע מה זה מקרן בימינו, הדבר היחיד שצריך לדעת על מקרן היא עוצמת ההארה שלו. עוצמת הארה של מקרנים נמדדת באמת מידה הנקראת  Ansi Lumnus  או בקיצור AL, ככל שה AL של המקרן יותר גדול ככה הוא יאיר יותר חזק. עוצמת ההארה תלויה בגודל המסך בצורה עקיפה, מכיוון שלמקרנים אין הרבה זום, על מנת להגדיל את התמונה צריך להרחיק את המקרן מהמסך פיזית, ולכן כדי לראות בצורה טובה צריך AL טוב, כאשר אתם מעוניינים להשכיר ערכת קריוקי/מקרן וכו', עדיף לכם לא להתפשר ולקחת מקרן של 2300AL לפחות.

 מיקרופון – מיקרופונים הם עולם ומלואו, אומנם הדבר נראה פשוט אך לא כך. כיום יש 2 סוגים עיקריים של מיקרופונים, מיקרופון דינמי ומיקרופון קיבולי(קונדנסר), הסוג שאותנו מעניין הוא מיקרופון דינמי, כיוון שזה הסוג המתאים יותר לשירה/לווי וכלי נגינה למיניהם. מיקרופון דינמי הוא מיקרופון יחסית כבד ומסיבי ביחס לגודלו, יתרונותיו הבולטים של מיקרופון דינמי הם: הוא מסוגל לקלוט עוצמת קול גבוהה ולהפחית רעשי רקע ורעשי נשיפה, יתרונותיו הנוספים של מיקרופון דינמי הם מבנה חזק ופשוט, אינו רגיש ללחות, ואמינות גבוהה מאוד. המיקרופון הדינמי הבולט ביותר הוא ה SM58 של חברת SHURE, כאשר אצלנו בחברה מחזיקים את אחיו הקטן והלא פחות טוב הלא הוא ה SM48.

עדיין לא מבינים משהו? צרו איתנו קשר בטלפון/פנייה באתר, ונעמוד לשירותכם בכל עת.

צוות קריוקי טיים.

.

מלאו את הפרטים, ונחזור אליכם עם כל התשובות...

Call Now Button דילוג לתוכן